آموزش قهوه

اسپرسو ماکیاتو چیست

قهوه اسپرسو ماکیاتو چیست

اسپرسو ماکیاتو یا همان کافه ماکیاتو، یکی از نوشیدنی های بر پایه‌ی اسپرسو است که مقداری فوم شیر نیز به آن اضافه شده است. اغلب ، ماکیاتو از یک یا دو شات اسپرسو با مقداری فوم شیر که روی آن ریخته می‌شود . توجه کنید که ابتدا باید اسپرسو داخل فنجان ریخته ‌شود و سپس یک یا دو قاشق کف شیر روی آن قرار گیرد و یا به اصطلاح اسپرسو با شیر لکه دار شود.( در ایتالیایی، ماکیاتو به‌ معنی خال‌خال یا نشان‌دار است و در این نوشیدنی اشاره به مقدار بسیار کم شیر (کف) در روی اسپرسو دارد). اسپرسو ماکیاتو بالاترین نسبت قهوه به شیر را در نوشیدنی‌های مرسوم بر پایه‌ی قهوه دارد و در واقع اندک شیر موجود در آن برای کاهش تلخی طعم اسپرسو است(اسپرسویی کلاسیک، با اندک شیرینی ناشی از شیر).

پیشینه ی ماکیاتو

لفظ ماکیاتو را برای اولین بار یک باریستای ایتالیایی برای تمایز ایجاد کردن بین اسپرسوی معمولی و اسپرسویی که مقداری شیر به آن اضافه شده به کار برده و بعدها نیز همین نام فراگیر شد، او میخواست تفاوت طعم این دو نوشیدنی را به پیش خدمت خود نشان دهد.ایده‌ی این باریستا درواقع نشات گرفته از یک نوشیدنی مرسوم در پرتقال با نام کافه پینگادو   café pingado بود که به معنای قهوه باچند قطره شیر است.

طرز تهیه اسپرسو ماکیاتو

طرز تهیه قهوه اسپرسو ماکیاتو

1. ابتدا باید ۱ یا ۲ شات اسپرسو تهیه کرد،این کار را می توان بوسیله ی دستگاه اسپرسو ساز خانگی و یا موکاپات انجام داد.

2. پس از آماده کردن اسپرسو ، نوبت به درست کردن فوم شیر می رسد. در این مرحله دستگاه اسپرسو را روشن کنید تا آب و بخار سرد از داخل لوله خارج شود ، سپس یک لیوان شیر تازه پرچرب را داخل پیچر ریخته و دماسنج را داخل آن قرار دهید . بخارزن دستگاه را مجدداً روشن کرده و پیچر را بصورت مورب زیر نازل بخار بگیرید تا شیر افزایش حجم پیدا کرده و دمایی بین ۶۳ تا ۶۵ درجه سانتیگراد پیدا کند . سپس تنها کف شیر را درون لیوان بریزید.

3. حال بای کف شیر را از شیر بخار زده جدا کنید  برای این کار، از یک قاشق استفاده کنید. بدین صورت که هنگامی که شیر و کف شیر را از پیچر داخل ظرف دیگری می ریزید ، با قاشق مانع خروج کف شیر شده و پس از جداسازی کامل کف شیر آن را درون فنجان اسپرسو بریزید.

4. کف شیر را به آرامی به مرکز فنجان قهوه اضافه کنید.

ماکیاتو ی شما اماده است!

 

تفاوت اسپرسو ماکیاتو و لاته ماکیاتو

یکی از نوشیدنی هایی که گاهی با اسپرسو ماکیاتو اشتباه گرفته می‌شود لاته ماکیاتو است. اما این دو تفاوت زیادی دارند. برای تهیه‌ی لاته ماکیاتو، مقدار زیادی فوم شیر داخل لیوان ریخته می‌شود و سپس مقدار بسیار کمی اسپرسو با دقت در وسط آن ریخته می‌شود. این کار یک لکه‌ی اسپرسویی در روی فوم  ایجاد می‌کند. نتیجه‌ی نهایی نوشیدنی‌ای سه لایه است که اسپرسو در آن میان دو لایه شیر و فوم آن قرار گرفته.بنابراین فرآیند تهیه ی لاته ماکیاتو دقیقا بر عکس اسپرسو ماکیاتو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *