آموزش قهوه

روش تهیه اسپرسو با موکاپات

طرز تهیه قهوه اسپرسو با موکاپات

قهوه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. بسیاری از افراد، قهوه فرانسه یا ترک را می پسندند،‌ اما آمارها نشان می دهد که قهوه اسپرسو و مشتقات آن (که تعداد آنها بسیار زیاد است) میلیون ها طرفدار پرو پا قرص دارد که روز به روز بر این تعداد افزوده می شود. در این میان، اسپرسو که پایه ی بسیاری از نوشیدنی هاست، حالت عجیبی دارد! بدین شکل که بسیاری از افراد نمی توانند صبح خود را بدون اسپرسو آغاز کنند، آن ها عاشق این طعم تلخ و غلیظ هستند و تصور زندگی بدون آن برای شان مبهم است! در سویی دیگر بسیاری معتقدند این نوشیدنی غلیظ (به اصطلاح خودشون، زهرمار!!) اصلا قابل خوردن نیست!

اگر شما جزو دسته اول هستید، پس قطعا یک قهوه خور حرفه ای به حساب میاید. خب برای درست کردن یک اسپرسوی عالی و دلچسب نیاز به یک اسپرسوساز خوب هست. ولی اگر اخیرا قیمت دستگاه های اسپرسوساز را دیده باشید، قطعا متوجه شدید که خریدن یک دستگاه اسپرسوساز نسبتا خوب، برای بسیاری از خانواده ها اقتصادی نیست! پس راه حل چیست!؟

پیشنهاد ما برای شما تهیه یک قهوه جوش گازی (موکاپات) است. این دستگاه که قسمت مناسب تری نیز دارد، احتمالا می تواند، حس رضایت را در شما القا کند، در این مقاله قصد داریم طرز تهیه اسپرسو با موکاپات را برای شما شرح دهیم، با ما همراه باشید…

تهیه قهوه اسپرسو با موکاپات

قهوه اسپرسو با موکاپات

ابتدا به معرفی موکاپات و اجزای آن می پردازیم، سپس مراحل تهیه قهوه اسپرسو با موکاپات را برای شما شرح خواهیم داد.

قهوه جوش گازی (موکاپات) از ۳ بخش کلی تشکیل می شود. مخزن آب دستگاه که در پایین قرار می گیرد و همانطور که از نامش پیداست محل ریختن آب درون دستگاه است. مخزن قهوه و سبد فیلتری شکل، قهوه در سبد ریخته شده و مخزن قهوه نیز دارای یک فیلتر است که در نهایت به مخزن آب پیچیده و متصل می‌شود.

با قرار گرفتن موکاپات بر روی حرارت، آب درون مخزن شروع به جوشیدن کرده و بخار ایجاد می‌کند. فشار بخار ایجاد شده در مخزن، نیروی لازم برای عبور آب داغ از میان فیلتر‌ها و پودر قهوه را فراهم کرده و در نتیجه قهوه وارد مخزن بالایی می‌شود.

حالا بریم سراغ تهیه اسپرسو:

  • ابتدا درون مخزن آب دستگاه را تا جایی که همسطح شیر فشار (سوپاپ) شود، پر آب می کنیم. (مقدار آبی که میریزیم نباید بالاتر از سطح مذکور بیاید)
  • سبد قهوه را روی محفظه آب قرارداده و سپس قهوه آسیاب شده را تا جایی که سبد پر شود میریزیم و سطح آن را با دست، کاملا صاف می کنیم. توجه کنید که تنها صاف کردن سطح قهوه کافیست و نیازی به فشردن آن نیست. در این مرحله باید از قهوه ای استفاده کنیم که درجه آسیاب آن زبر باشد و نه خیلی درشت (مانند قهوه مصرفی برای قهوه فرانسه) و نه خیلی ریز (مانند ترک) باشد. به این درجه آسیاب اصطلاحا زبر و یا Fine grind گویند.
  • حال مخزن قهوه را روی جایگاه آب گذاشته و آن را به خوبی ببندید. سپس موکاپات را روی حرارت کم بگذارید، به گونه ای که حرارت فقط کف ظرف را در بر گیرد و به کناره های ظرف حرارت مستقیم نرسد.
  • پس از حدود ۴ الی ۵ دقیقه، فرآیند عصاره گیری آغاز می شود و قهوه از ستون عمودی وسط دستگاه، به آرامی خارج می شود.
  • پس از اینکه قهوه آماده شد، بالای آن ستون عمودی شروع به کمی کف کردن می کند، در این زمان حرارت را خاموش کرده و پس از چند ثانیه اسپرسوی خوش طعم خود را درون فنجان ریخته و لذت ببرید! (چون اسپرسو به تغییر دما بسیار حساس است، قبل از ریختن آن درون فنجان کمی فنجان را گرم کنید.)

نکات مهم هنگام درست کردن قهوه اسپرسو با موکاپات

  • اگر اولین بار است که از موکاپات خود استفاده می کنید، قهوه حاصل را مصرف نکرده و دور بریزید.
  • حرارتی که موکاپات را روی آن قرار می دهید، بایستی کم و ملایم باشد. همچنین در مرحله آخر مراقب باشید که اسپرسو نجوشد چون باعث سوختن آن می شود.
  • برای شستن موکاپات از وسیله ای استفاده نکنید و آن را با دست و آب ولرم شستشو دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *