دانش قهوه

قهوه آرزوی مرگ (Death wish Coffee) قوی ترین قهوه جهان

قهوه آرزوی مرگ

قهوه، یک نوشیدنی پرطرفدار که ممکن است بسیاری از ما روز خود را با نوشیدن یک فنجان از آن آغاز کنیم. خیلی ها عاشق قهوه هستند و حتی تصور زندگی بدون آن برایشان ناممکن است. اما در این میان نیز برخی قهوه را به خاطر فواید یا کافئین آن می نوشند. آنها قهوه می نوشند تا خود را آماده ی یک روز کاری پرفشار کنند و یا چند شبانه روز در زمان امتحانات بیدار بمانند! همواره در ذهن این افراد، این موضوع وجود دارد که قوی ترین قهوه کدام است؟! و به عبارتی کدام قهوه دارای بیشترین مقادیر کافئین است؟ پاسخ اینجاست…

قهوه آرزوی مرگ چیست ؟

قهوه آرزوی مرگ (Death wish Coffee) قوی ترین قهوه موجود در جهان بوده و قهوه های این کمپانی ۲۰۰ درصد قوی تر از سایر قهوه های معمول است. میزان کافئین موجود در یک فنجان ۱۲ اونسی قهوه‌ی استارباکس چیزی در حدود ۱۶۰‌میلی‌گرم است؛ در حالی‌که یک فنجان از قهوه آرزوی مرگ حاوی تقریبا ۵۵۰ میلی‌گرم کافئین است که البته خود کمپانی Death wish  این مقدار را در حدود ۵۶۰ میلی گرم اعلام کرده است!

این مقدار از کافئین در یک فنجان قهوه کاملا خطرناک است! به شکلی که این برند خود نیز به خطرناک بودن مصرف زیاد این قهوه هم بر روی بسته بندی محصولات و هم در سایت اشاره کرده است. حال ممکن است این سوال برایتان به وجود آید که اصلا چه شد که این کمپانی نو پا شکل گرفت. در ادامه به این داستان می پردازیم…

پیدایش قهوه آرزوی مرگ

مانند داستان کشف آمریکانو، پیدایش Death wish نیز در آمریکا صورت گرفت؛ اما نه توسط سربازان آمریکایی بلکه بوسیله یک کافی شاپ دار در نیویورک که مایک براون نام داشت. او کافی شاپ کوچکی داشت. غالب مشتریان او افراد کارمندی بودند که صبح زود به او مراجعه می کردند تا با نوشیدن یک فنجان قهوه، انرژی لازم تا پایان شب را برای خود فراهم کنند؛ به همین منظور بود که آنها همواره قهوه قوی تری از مایک می خواستند تا سرحال تر شوند.

همین مسئله مایک را ترغیب کرد تا برای جلب رضایت مشتریان به دنبال قهوه قوی تری برود. پس از ماه ها تلاش و آزمایش روش‌های مختلف، بالاخره مایک توانست با استفاده از دانه‌های خاص قهوه و یک روش به‌خصوص برای رست آن، قوی‌ترین قهوه جهان را به بازار عرضه کند. او این قهوه را قهوه آرزوی مرگ (Death wish Coffee) نامید.

پس از عرضه این قهوه، چندی نگذشت که فروش کافه مایک بسیار بالا رفت و مردم صرفا برای نوشیدن این قهوه به آنجا میرفتند، همین عامل جرقه ای شد تا در سال ۲۰۰۸ او به همراه چند نفر دیگر کارخانه نسبتا کوچکی برای تولید قهوه آرزوی مرگ راه اندازی کردند.

پیدایش قوی ترین قهوه جهان (قهوه ارزوی مرگ)

قوی ترین قهوه جهان کدام است؟

همانطور که می دانید اغلب (۷۰ درصد) قهوه مصرفی جهان از نوع عربیکا هستند این نوع قهوه نسبت به روبوستا دارای کافئین بسیار کمتری می باشد. قهوه Death Wish از دانه های قهوه روبوستا تشکیل شده و به روش خاصی رست می شود.

تمامی شواهد نشان می دهد که در طول این سال ها این برند به خوبی کار خود را انجام داده و توانسته قوی ترین قهوه های جهان را به مشتریان خود عرضه کند. به گونه ای که در وبسایت این کمپانی گارانتی شده که این قهوه سنگین ترین قهوه دنیا بوده و چنانچه یکی از مشتریان آنها بتواند قهوه با کافئین بالاتر از آن پیدا کند، می تواند پول خود را پس بگیرد!

اما اگر می خواهید سراغ این قهوه بروید، حتما توجه داشته باشیدکه بسیار کم از آن مصرف کنید؛ زیرا مصرف چند روزه آن می تواند مدت ها بی خوابی و عوارض جانبی بسیاری را داشته و به شدت خطرناک باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *